Africká vrba a cervený cedr

Africká vrba (African ayous) a červený cedr (Red ceder) jsou sice na naše poměry poněkud exotickými materiály, ale pro interiér i exteriér naší nové sauny jsou ve svém oboru skuteční profesionálové.

Africká vrba je světlým a měkkým dřevem a na rozdíl od typicky evropských dřevin neobsahuje žádné suky, kromě jiného tu nenajdeme ani příměsi pryskyřice a třísek. Použití? Hlavně pro vnější a vnitřní obklady jednotlivých stěn sauny, lavice nebo opěrky. Africká vrba při dotyku během saunování nepálí, teplo z okolí totiž přijímá jen opravdu velmi pomalu (na vině je v tomto případě minimální tepelná vodivost). Kromě jiného má africká vrba velmi elegantní vzhled a ani její cena není zrovna přemrštěná, takže se o tomto materiálu dá určitě uvažovat nejen v souvislosti s výstavbou nové sauny. Pokud vás nepřesvědčí ani tohle, africká vrba má kromě jiného rovněž velmi dlouhou životnost. A poslední argument? Exotická vůně, jakou u běžných evropských dřevin nečekejte, která při saunování může pomoci naladit ideální atmosféru.

Červený cedr (Red ceder) vyniká zejména výbornou až extrémní odolností vůči vlhkému prostředí a má také silně antiseptické vlastnosti, k tomu musíme ještě připočítat nebývalou tvrdost tohoho dřeva. Cedr má také specifickou vůni, která uchová v interiéru naší sauny příjemné aroma po několik dlouhých let. Pokud patříte mezi náročné zákazníky a přejete si pro svou saunu špičkovou kvalitu, vyplatí se sáhnout právě po červeném cedru, jenž navíc působí z hlediska designu vysoce elegantně.

Červený cedr odolává typickým přírodním škůdcům dřeva celé generace, přirozený lesk cedru nelze nejspíše nahradit žádným jiným (i synteticky vyrobeným) materiálem. Jde rovněž o lepší izolant než jsou cihly nebo beton, k dobru můžeme navíc připočítat i nízkou hustotu dřeva, díky které je tato schopnost vynikající izolace způsobena a také výborné akustické vlastnosti. Pokud potřebujeme zmírnit nebo úplně utlumit okolní hluk, je červený cedr nejen pro stavbu sauny tou správnou volbou. Dost možná nenajdete pro svou saunu lepší materiál než je červený cedr. Tak proč váhat?

Kontakujte nás: info@finskasauna.net

Kvalitní vířivky od švédského výrobce Ique. FinskáSauna.net © 2012

Sledujte nás