Rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou

Zajímalo by vás, jaký je konkrétní rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou a v čem konkrétně je finská sauna lepší než její aktuální největší konkurent v oblíbenosti?

Zásadním rozdílem je hlavně způsob ohřívání našeho těla. Ve finské sauně se šíří teplo skrze vlhkost a vzduch, infrasauna zase pracuje v tomto ohledu s infračerveným zářením. V infrasauně se nemusíme vůbec zpotit a lze si například jen nahřívat svaly. V čem ale finská sauna dominuje? Bezesporu je to možnost zbavit tělo zplodin látkové výměny, uvolnění dýchacích cest a úlevy při bolestech kloubů. Navíc ve finské sauně se můžete zdařile otužovat, protože extrémní horko a následné pocení si také žádá prudké ochlazení, aby celý proces měl nějaký zdravotní efekt. Zvýšení obranyschopnosti organismu je zvláště v době chřipek a nachlazení velmi důležité!

Infračervené sauny jsou vhodnější pro osoby, které nesnesou vyšší teploty. Jsou totiž vyhřívané na teploty mezi 20 a 60 stupni Celsia a je v nich tedy poněkud příjemněji, otázka je, nakolik ale takto nízké teploty prospějí našemu zdraví.

Klasická finská sauna vám navíc zkrášlí pokožku, kterou důkladně prokrví, hydratuje a odstraní z těla poměrně velké množství toxických látek, které by jinak váš organismus jen zatěžovaly. Přitom musíme mít na vědomí, že pro zlepšení kvality pleti je vhodné chodit do sauny vyhřáté na 70 až 100 stupňů Celsia, vyšší teploty už nejsou v tomto ohledu zrovna v pořádku.

Finská sauna vám pomůže i proti depresím, zlepšuje totiž psychický stav a odstraňuje únavu a doslova rozpouští každodenní stres.

Nevýhodou infrasauny je poměrně dlouhá doba, kterou bychom v ní měli strávit. Jeden cyklus saunování totiž vyjde na zhruba třicet minut, což je obecně třikrát více než v případě klasické finské sauny. Infrasauna je vhodná spíše jako příprava na cvičení nebo masáž, finská sauna budiž doporučena všem, kteří usilují o očistu svého organismu a duševní odpočinek. Vyšší nároky na prostor u finské sauny se bohatě vyplatí!

Kontakujte nás: info@finskasauna.net

Kvalitní vířivky od švédského výrobce Ique. FinskáSauna.net © 2012

Sledujte nás