Sauna a zdraví

Jaké pozitivní zdravotní účinky můžeme u sauny očekávat? Je jich poměrně mnoho, pojďme si o nich povědět něco bližšího.

Pravidelným saunováním (cca jednou týdně nejméně po dobu dvou hodin) posílíme činnost našich vnitřních orgánů, zejména srdce. Odplavováním toxických látek z těla pak ulevíme našim játrům a ledvinám, v neposlední řadě posílíme svůj imunitní systém a posílíme zkřehlé a unavené svalstvo.

Finská sauna vás může zbavit nesnesitelných bolestí hlavy a bolestí kloubů, díky pravidelnému pobytu v sauně lze vyřešit i potíže s nespavostí. V neposlední řadě, budete jednoduše méně nemocní a chřipka si vás jen tak nenajde, saunování působí i na lepší odolnost vůči klasickým chorobám.

Ovšem pozor, nic není jen tak. Do sauny byste určitě neměli vkročit pokud máte potíže s křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, gynekologickými záležitostmi nebo máte nemocné srdce. Stejně tak není vhodné pokoušet pobyt v sauně ani tehdy, když trpíte častými ekzémy, nebo zrovna máte angínu či chřipku, to raději nějaký ten den se saunováním počkejte, abyste vše přečkali ze zdravotního hlediska bez úhony a nemuseli se kurýrovat ještě pár dalších týdnů. Saunovat se zkrátka můžete jen za dobrého zdraví a fyzické i psychické kondice. Pokud trpíte astmatem, konzultujte své možnosti s lékařem, který vám pobyt v sauně pravděpodobně nebude chtít dovolit.

Těhotné a kojící ženy mohou do sauny chodit za předpokladu, že nemají žádné znatelné zdravotní problémy. Záleží samozřejmě i na tom, jak se samotná žena vnitřně cítí, určitě by neměla zvláště v požehnaném stavu přepínat své síly.

Pokud potřebujete shodit přebytečná kila, tak vás určitě potěší i to, že během dvou hodin saunování se můžete zbavit i cca pěti set gramů nadváhy. Kromě jiného, během procesu saunování vyplavíte z těla zhruba tolik škodlivin, kolik jich vaše ledviny odbourají z těla za celý kalendářní den. A to už jsou opravdu zajímavá čísla, že?

Nejzdravější je proces saunování tehdy, kdy může po saunové lázni následovat několikahodinový spánek, takže do sauny proto choďme raději vpodvečer. Ostatně, během pracovního dne asi nebudeme mít jinou možnost než navštívit saunu "až" ve večerních hodinách.

Kontakujte nás: info@finskasauna.net

Kvalitní vířivky od švédského výrobce Ique. FinskáSauna.net © 2012

Sledujte nás