Infra sauny

Infrasauna (nebo též infrakabina) je dřevem obložená místnost na bázi sauny, jejíž činnost simuluje pomocí takzvaných infrapanelů. V takzvané infrasauně dojde k prohřívání tkáně našeho těla do hloubky, které je z lékařského hlediska vhodnější než klasické saunování. Navíc jsou také infrasauny vytopeny na poněkud nižší teplotu, a sice kolem 55 stupňů Celsia (klasické sauny jsou vytopeny až na takřka dvojnásobek této hodnoty). Pokud váš kardiovaskulární systém není tak úplně v pořádku a bojíte se klasické finské sauny, je pro vás infrasauna jako stvořená.

V infrasauně se vlastně využívá infračerveného světla, které má výjimečné účinky na naše tělo, přesně jak potvrzují nejnovější lékařské výzkumy. V lékařství se tento princip využívá už po zhruba dvě generace, jeho průkopníkem je japonský doktor Ishikawa, který se svou činností ohledně infrasaun začal v roce 1965.

Bezpečnostní pravidla v infrasaunách
Dvě hodiny před saunováním nejíme. Ideální doba pobytu v infrasauně se pohybuje mezi dvaceti a čtyřiceti minutami, což můžeme zhruba po půlhodině znovu opakovat. Záleží však na našem osobním pocitu, nic nepřehánějme! Při pobytu v sauně dodržujeme pitný režim a dýcháme ideálně pouze nosem.

Pořízení infrasauny je vlastně dost nenáročné. Dá se totiž na rozdíl od klasické sauny instalovat v podstatě kamkoliv do našeho domu, potřebujeme pouze zásuvku s elektrickou energií (230 V). Cena takové infrasauny nemusí být zrovna závratná, ty levnější modely můžeme pořídit už za cenu kolem dvaceti tisíc korun. Infrasauna je pro nás připravena už deset minut po zapojení do zásuvky s elektřinou, u klasické sauny je tato doba zhruba třikrát delší.

V čem nám může infrasauna pomoci?
Infrasauna produkuje takzvané suché teplo, které působí blahodárně na naše pohybové ústrojí a klouby. Artróza bude méně bolestivá a výrazně pomoci si můžeme díky infrasauně i s rekonvalescencí po těžkých úrazech. Dále je "infrasaunování" vhodné i pro posílení kardiovaskulárního a imunitního systému, stejně tak nám může pomoci snížit naši tělesnou hmotnost a zapracovat i na problému zvaném celulitida. V neposlední řadě zbavíme naše tělo škodlivin a zlepšíme kvalitu naší pleti a kůže.

Kontakujte nás: info@finskasauna.net

Kvalitní vířivky od švédského výrobce Ique. FinskáSauna.net © 2012

Sledujte nás